kontrola pojazdow drogowych

O naszej lokalnej gazecie

kontrola pojazdow drogowych

Postprzez piechocinski » 18 sie 2012, o 07:46

KE przyjęła w lipcu propozycję przepisów dotyczących okresowych kontroli technicznych pojazdów drogowych.

Pakiet dotyczy trzech zagadnień: okresowych badań przydatności do ruchu drogowego (w tym skuterów i motorowerów); drogowych kontroli technicznych pojazdów użytkowych; oraz rejestracji pojazdu.
Więcej informacji jest dostępne na stronie:
http://europa.eu/rapid/pressReleasesAct ... anguage=en
http://europa.eu/rapid/pressReleasesAct ... anguage=en

Analizę tych informacji polecam szczególnie pracownikom starostw z wydziałów komunikacji, właścicielom i pracownikom Stacji Kontroli Pojazdów .
lubię naszą okolicę
piechocinski

Postprzez Jendrula » 18 sie 2012, o 09:07

Panie Januszu!
Czy to w tych wytycznych proponuje się by samochody pow 10 lat musiały przechodzić badanie co pół roku a nie co rok? Byłaby to wtopa na całego. I tak to kuriozum iż bada się co roku w miarę młode samochody-pow 3 lat. Dla porównania w Niemczech nawet stary wóz jak diagnosta oceni iż stan spalin (to jedna z inspekcji) lub stan techniczny jest ok to można dostać dłuższe niż rok (lub krótsze) zezwolenie na dalsze użytkowanie. Wszystko jest zależne od stanu faktycznego pojazdu a nie od rocznika (w nowym aucie też moze być uszkodzony układ hamulcowy lub kierowniczy!). Czy i u nas nie można zrobić tak jak robi to TUV z Niemec? Czy nie ufamy naszym diagnostom? ;(
Haec Sybillae foliis obscuriora- to mniej zrozumiałe od wyroczni Sybilli
Jendrula

Postprzez szumski » 18 sie 2012, o 10:12

Jendrula, od kilku lat są już przeglądy na "komaryki" do 50ccm!!!
Ty módl się, żeby nie wprowadzili na wrotki i trampki a nie postulujesz o rozluźnienie istniejących.

Kupujesz pick-upa z fabryki z homologacją na ciężarówkę i dymasz po pieczątkę na stację woj. za 200 PLN, bo homologacja to mało!!! naszym super płodnym ustawodawcom.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Jendrula » 20 sie 2012, o 07:43

Nie rozumiem?
Jendrula

Postprzez Cielak » 20 sie 2012, o 08:21

Jendrula, a zapoznałeś się z dokumentami z linków?
Właśnie wprowadzają w Niemczech i innych krajach takie przepisy jak u nas :)

Dla nas się nic nie zmieni poza skuterami i motorowerami (i słusznie z resztą...)
Bo w życiu bywa tak, że nie zawsze się jest na górze...
Cielak

Postprzez Jendrula » 20 sie 2012, o 09:11

Z czego się cieszyć iż inni importują od nas głupotę? Kontrole, kontrole no przecież te 200tys kadry urzędniczej zatrudnionej po 1990r musi mieć co robić by uzasadnić swoje istnienie. Może by tak co miesiąc wysyłać pojazdy na badania "w celu poprawy bezpieczeństwa na drogach"
Jendrula

Postprzez Cielak » 21 sie 2012, o 07:54

Wydaje mi się że szukasz dziury w całym :)

I co ty masz z tymi urzędnikami?
To nie urzędnicy piszą ustawy. Gdyby oni je pisali to mieli byśmy dużo lepsze prawo. Wierz mi!!
Myślisz że urzędnikowi zależy na tym, żeby sam nie wiedział czasami jak ma klienta załatwić?
Cielak

Postprzez Jendrula » 21 sie 2012, o 08:35

Co ja mam z Urzędnikami? A Ty nie dostrzegasz iż urzędników coraz więcej a sprawy załatwia się coraz dłużej i jeszcze za to płacisz podwójnie- raz w podatkach a dwa w "opłatach" administracyjnych za wydanie jakiegoś mało potrzebnego Ci papierka (potrzebuje go z reguły inny urząd).
Co do pisania ustaw- to myślisz iż piszą go Posłowie? piszą go urzędnicy w Kancelarii Sejmu i w Ministerstwach (projekty rządowe) , to tam powstają sławetne "lub czasopisma" .
Urzędnicy tych wspomnianych nowych etatów w liczbie 200.000 wykonują: kupę profesjonalnej, fachowej, dobrze przygotowanej i skrupulatnie wykonanej NIKOMU NIE POTRZEBNEJ ROBOTY. Teraz zamiast np co roku dymać do Województwa jak mówił Kazek z cieżarówką to bedzie np co pół roku i opłaty większe.... i co dalej jestes entuzjastą urzędników?
A może ochoczo zgodzisz się pomóc czytelnikom forum załatwiać sprawy w urzędach? Może wtedy zmienisz zdanie? Wyjdź z Matrixa :)

[ Dodano: Wto 21 Sie, 2012 10:16 ]
Coś dla zapatrzonych zakochanymi oczyma w naszych urzędników link do felietonu
http://www.zw.com.pl/artykul/10,660649.html

i najciekawszy fragment wypowiedzi typowego tępaka "na urzędzie"
Winni są też kierowcy, którzy nie patrzą na znaki, lecz jadą „na pamięć"– mówi Bartosz Milczarczyk. – ucina rzecznik ratusza Bartosz Milczarczyk :shoot:
Tak kochani to my kierowcy jesteśmy winni korkom w Warszawie....

tylko jedno inne zdanie: Ratusz nie przypilnował odpowiedniego oznakowania ulic. – W Al. Jerozolimskich natknąłem się na drogowskaz, który zachęcał kierowców, by zamkniętą ul. Marszałkowską ominęli właśnie Wisłostradą – opowiada prezes Stowarzyszenia Integracji Stołecznej Komunikacji Jan Jakiel. – Szkoda, że nikt nie pomyślał, że nie powinno się kierować samochodów na zamknięte ulice.

Niech żyje nam Urzędnicza Brać Q....a jego....ać! :21: :27: :27:
Jendrula

Postprzez Cielak » 22 sie 2012, o 09:23

Powinieneś się leczyć...
To już nie jest zdrowe...

Mieszasz wszystkie pojęcia i kupę różnych spraw.
Co ma wspólnego urzędnik administracji rządowej z urzędnikiem w powiecie, województwie, gminie, czy jakimkolwiek terenowym oddziale jakiegokolwiek urzędu?
Z tych 200 000 urzędników może 100 jest przy pisaniu ustaw!
Reszta jest po nic innego jak tylko po to żeby te ustawy i rozporządzenia wykonywać. Poza wykonywaniem ww. nie mogą NIC. Niech tylko spróbują wyjść poza swoje kompetencje żeby komuś pomóc to KPA, CBA i ABW już się nimi sprawnie zajmą. I wiem co piszę!

Zamiast obrażać te 200 000 ludzi i pisać swoje frustracje spróbuj choć raz spojrzeć na sprawy obiektywnie i pochylić się nad problemem. Mam wrażenie, że nie chce Ci się zrobić tego z czystego lenistwa. Bo tak jest wygodniej.

Walczę z biurokratycznymi i urzędniczymi absurdami i patologiami od 4 lat. I to od środka!
Doskonale wiem co tu nie gra i co jest nie tak jak trzeba. Patologie i absurdy rodzą się nie z powodu złej woli pracowników urzędów tylko z głupoty i idiotyzmu większości przepisów.

Żeby zrobić z tym porządek, trzeba by było zmienić ponad 350 aktów prawnych. A najlepiej napisać je wszystkie od nowa.
Żałuję tylko, że żadna ekipa tego nie zrobiła.
PiS robił coś dokładnie odwrotnego - jeszcze bardziej wszystko piep...ył i chciał wprowadzać jeszcze większą kontrolę państwa nad obywatelami
PO - jak się okazało nie ma wystarczająco dużych i twardych JAJ

Jedyna nadzieja w Palikocie. I chociaż nie trawię jego i jego kolegów i koleżanek z partii, to nie widzę nikogo innego, kto byłby dzisiaj w stanie cokolwiek z tym zrobić. W tym jego szaleństwie może być metoda...

I mam już dosyć tego Twojego biadolenia i pie....enia o tych urzędnikach ZŁYCH, co to opanowali cały kraj. Twoje negatywne nastawienie do ludzi jest po prostu głupie i świadczące o nadzwyczajnej ignorancji do innych.

Jak byś się czuł, jak by ktoś napisał: ta banda zafajdanych, pożal się Panie Boże, pośredników nieruchomości, zasranych nierobów, którzy nic nie robią i zdzierają z nas tylko kupę kasy. ZA NIC!! Opanowali rynek nieruchomości, wciskają nam ciemnotę i oszukują na każdym kroku. Oni wszyscy to oszuści!
Cielak

Postprzez Jendrula » 22 sie 2012, o 10:23

Cielak!
Widze że kompletnie nic nie rozumiesz.
Możesz pisać o pośrednikach co chcesz, to co napisałeś jest w 99% prawdą ale_NIE MUSISZ korzystać z ich usług i nie płacisz im nic jeśli nie chcesz a Urzedasom musisz!!!
Nie posądzam o złą wolę urzędników tylko o brak Dobrej woli i skrajne asekuranctwo. Jeśli tego nie widzisz w tym linku który pokazałem w poprzednim poście to może popatrz na nasz wiadukt. ZA DUŻO osób pracuje na różnych szczeblach administracji- dlatego tak jest, a skaczesz na mnie za to że krytykuję tą chorą sytuację!!
Liczysz na Palikota.... hmm a wiesz jaki on ma poglądy, bo ja już nie wiem, najpierw był moherem i utopił własną kase w pismo Ultrakatolickie, teraz obściskuje się ze skrajną lewicą, najpierw chciał obniżać podatki dla biznesu, teraz w lewicowym rozdawnictwie dóbr 9opłacanych z podatków) chce przebić byłych komunistów, to w końcu jakie ma poglądy? I kim bedzie za 4 lata Marsjaninem? Monarchistą?
Nie popieraj urzędasów, oni są wyłacznie by nam zwykłym obywatelom SŁUŻYĆ i pomóc zgodnie z prawem a nie utrudniać życia. Jeśli tego nie robią to....kuroniówka czeka, za bramą jest masę chętnych i wykształconych ludzi. Nie wiem czemu tak ich jako całości bronisz? Jakbyś sam pracował "na urzędzie' to bym zrozumiał , ale ty codziennie zmagasz się z głupotą urzędniczą i jeszcze na mnie napadasz że ich totalnie krytykuję. O co tu chodzi? Moja jedyna frustracja to taka że dałeś się podpuścić i jak Reytan bronisz czegoś co powinieneś krytykować, frustracja taka iż zadne argumenty nie przemawiają do Ciebie, bo ja na swoje tezy mogłbym tyle przykladów przytoczyć iż całe forum bym zaśmiecił, tylko po co .
Pozdrowionka!
I nie daj sobie wmówić iż jak jest tak być musi, nie musi! :)
Jendrula

Następna strona

Powrót do Dookoła Nas