Od ośmiu lat łamane jest prawo lokalne w tej gminie

Od ośmiu lat łamane jest prawo lokalne w tej gminie

Postprzez szumski » 31 sty 2008, o 12:41

Obrazek
TA UCHWAŁA NIGDY NIE BYŁA WYKONYWANA

Oczywiście ja rozumiem, stawka 50% jest z księżyca ale uchwała jest aktem prawa miejscowego i albo należy tego prawa przestrzegać albo jak jest durne natychmiast je zmienić!

Zmienić, ale po co? Do budowy Bagiennej dorzucili się mieszkańcy, to i tak zgodnie z ustawą prawdopodobnie po odliczeniu wkładu nic już nie dałoby się z Narodku wydusić. Reszta dróg wybudowanych w czasie obowiązywania uchwały prowadzi do posesji NIEGRAMOTNYCH co prawo ustanowili lub teraz stoją na straży jego przestrzegania zgodnie z własnym interesem (kostka pod bramą za gminną kasę) - przyczaili ducha jak zając pod miedzą i rżną głupa. Pozdr.
szumski
Kłusownik kołtuństwa
 
Posty: 4874
Dołączył(a): 29 sie 2006, o 06:21

Postprzez Krzysztof J » 31 sty 2008, o 16:07

@Kaziu,
a do czegu ty tu pijesz, bo nielatwo sie domyslic?
Krzysztof J
 
Posty: 537
Dołączył(a): 17 wrz 2006, o 20:45
Lokalizacja: Dąbrowa Chotomowska

Postprzez szumski » 31 sty 2008, o 17:46

Nie walaj duraka. Jesteś jednym z najgorętszych zwolenników wprowadzenia opłaty adiacenckiej od przyrostu wartości nieruchomości wskutek wybudowania infrastruktury ze środków publicznych. To Ci pokazuję, że uchwała taka jest od ośmiu lat. Czemu nigdy nie była wykonywana? Czemu nigdy do budżetu gminy nie wpłynęła ani jedna złamana kopiejka? Chcesz szkoły? To przy finansowaniu chociaż częściowym inwestycji drogowych z opłat adiacenckich można by chyba zwiększyć środki na inwestycje oświatowe. Tak czy nie? Czy już następna kampania wyborcza się zaczyna i można sprzedawać głodne kawałki że się chce szkoły i dróg a środki to najlepiej z Marsa. Pozdr.
szumski
Kłusownik kołtuństwa
 
Posty: 4874
Dołączył(a): 29 sie 2006, o 06:21

Postprzez Krzysztof J » 31 sty 2008, o 23:34

aaa no prosze, ciekawostka

a zatem od prawie 8 lat kolejni wojtowie i wicewojtowie naszej gminy, czyli po kolei J.Luba, G.Trzaskoma, G.Kubalski, O.Muniak spokojnie olewali i olewaja te uchwale rady gminy?

zgodnie z prawem powinni ja wykonac, czyli powinni naliczac oplaty; skoro tego nie zrobili to dzialaja na szkode gminy - pozbawiajac ja naleznych dochodow

gdyby ta uchwala zostala nalezycie wprowadzona w zycie, gmina uzyskalaby przez te lata co najmniej kilkanascie milionow zlotych dodatkowych dochodow; za te kase mogliby juz zbudowac nowa szkole, i pare ulic na dodatek - np przez osiedle pogodne

to sie kwalifikuje do jakiegos RIO albo wojewody, czyli organow ktore nadzoruja praworzadnosc dzialania zarzadu gminy

@Kaziu, ty sie w tym orientujesz, wiec moze uprzejmie zglosisz ten fakt gdzie trzeba??
Krzysztof J
 
Posty: 537
Dołączył(a): 17 wrz 2006, o 20:45
Lokalizacja: Dąbrowa Chotomowska

Postprzez szumski » 1 lut 2008, o 04:47

@Kaziu, ty sie w tym orientujesz, wiec moze uprzejmie zglosisz ten fakt gdzie trzeba??


Po pierwsze na liście Bronka nie ma nawet takiego nazwiska jak moje prawdziwe więc zły adres wybrałeś, po drugie rada jest od tego, PO trzecie jest partia liberalna i prorynkowa (POdobno) z przedstawicielem w radzie to niech działa.

Z Muniak to się zagalopowałeś bo opłaty można naliczać trzy lata do tyłu.
A swoją drogą ciekawa sprawa jakby naliczyć opłaty w wys. 50% tak jak w tej durnowatej uchwale, może by ludzie przejrzeli na oczy i wyciągnęli wnioski, że wybrańcy za 20 kafli rocznie to powinni pilnować interesów wyborców a nie szarpnąć na kostkę pod bramą i potem już tylko dłubać w nosie. Uchwały zmienić z datą wsteczną się nie da, no to trza te 50% jakoś wyszarpać dla gminy, od inwestycji z udziałem środków publicznych na trzy lata do tyłu. Tadziu miałby kupę kasy na drogi. Nie wiem dlaczego przy tylu pyskówkach o jakość dróg siedzi cicho do tej pory i znosi obelgi.

Ja bym poszedł w innym kierunku. Jeżeli można nie wykonywać jednej uchwały, bo jest niewygodna w pewnych kręgach, to potraktować to jako precedens i nie wykonywać innej, też dotyczącej kasy. Na ten przykład zamiast stawek podatku od nieruchomości ustalonego nomen omen uchwałą, niech każdy płaci wg. widzimisię np. 1,5 PLN od całej posesji. Pozdr.
szumski
Kłusownik kołtuństwa
 
Posty: 4874
Dołączył(a): 29 sie 2006, o 06:21

Postprzez Mariusz Grzybek » 1 lut 2008, o 09:44

Rada Gminy V kadencji zmieniła ww. uchwałę w ubiegłym roku:

„Uchwała Nr XIV/149/2007- w sprawie zmiany stawki procentowej dla potrzeb ustalenia opłat adiacenckich z tytułu podziału nieruchomości, wraz z uzasadnieniem”.

Jej brzmienie jest następujące:

[center]UCHWAŁA NR XIV/ 149 /2007
RADY GMINY JABŁONNA
Z DNIA 21 listopada 2007 r.


w sprawie: zmiany stawki procentowej dla potrzeb ustalenia opłat adiacenckich z tytułu podziału nieruchomości


Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt. 15 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2001r. Nr 142 poz. 1591 z późn. zm.), w związku z art. 98a ust. 1a ustawy z dnia 21 sierpnia 1997r. o gospodarce nieruchomościami (tekst jedn. Dz. U. z 2000 r. Nr 46, poz. 543 z późn. zmianami)

Rada Gminy Jabłonna
uchwala co następuje:


§ 1
Zmienia się § 1 Uchwały Rady Gminy Jabłonna Nr XXI/169/2004 z dnia 3 marca 2004 r. w sprawie: stawki procentowej dla potrzeb ustalenia opłat adiacenckich z tytułu podziału nieruchomości.
§ 2
§ 1 ww. Uchwały otrzymuje brzmienie: ”Rada Gminy ustala stawkę procentową na opłaty adiacenckie z tytułu wzrostu wartości nieruchomości w wyniku jej podziału w wysokości 30% różnicy wartości nieruchomości przed i po podziale”.
§ 3
Wykonanie uchwały powierza się Wójtowi Gminy Jabłonna.
§ 4
Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.[/center]


Uchwałę przyjęto jednogłośnie.

Pozdrawiam

Mariusz
Mariusz Grzybek
 

Postprzez Krzysztof J » 1 lut 2008, o 11:47

@Mariusz, to jest inny temat, wiec nie sciemniaj
lepiej powiedz czy jako radny przypilnujesz wykonania tej uchwaly z 2000 roku i wplyniesz na zarzad gminy w celu naliczania oplat adiacenckich od wzrostu wartosci nieruchomosci po inwestycjach infrastrukturalnych

oplaty adiacenckie o ktorych mowi uchwala z 2000 roku dotycza wzrostu wartosci nieruchomosci ktory nastapil dzieki inwestycjom w infrastrukture (drogi, kanalizacja itp)
a ty piszesz o rencie zwiazanej z podzialem - to sa dwie rozne rzeczy

uchwala z 2000 roku obowiazuje formalnie do dzis, tak wiec i pani O.Muniak jest zobowiazana do jej wykonywania, i powinna np w roku 2007 naliczyc oplate za nieruchomosci, ktore skorzystaly z inwestycji przeprowadzonych przez gmine w latach 2004-2007

nie zrobila tego, tak jak tego przez 4 lata nie robil G.Kubalski
w ten sposob oboje swiadomie pozbawili gmine wielomilionowych dochodow
Krzysztof J
 
Posty: 537
Dołączył(a): 17 wrz 2006, o 20:45
Lokalizacja: Dąbrowa Chotomowska

Postprzez szumski » 1 lut 2008, o 13:13

Uchwałę przyjęto jednogłośnie.

Sugerujesz, że wszyscy nie wiedzieli w jakiej sprawie podnoszą łapki? To kompromitacja, może szydełka kupić nie trza wtedy z domu wychodzić.

Kiedyś Wackowi z Mokran Starych kazali iść na zebranie partyjne (ZSL), na co odpowiedział: a odczepcie się, ja się zapisywałem do tego, tam sportu (miał biedaczyna na myśli LZS) Pozdr.
szumski
Kłusownik kołtuństwa
 
Posty: 4874
Dołączył(a): 29 sie 2006, o 06:21

Postprzez robertr » 1 lut 2008, o 17:57

Witam

Trochę nie orientuję się w zawiłościach prawnych opłaty adiacenckiej, proszę mi wyjaśnić co się stanie jesli jakiś biedak któremu wybudują kostkę pod bramą nie będzie mógł udźwignąć kosztu przyrostu swojej nieruchomości (albo nie będzie chciał).

Co wówczas Gmina będzie musiała zrobić?

Oczywiście najprostsze rozwiązanie to komornik i licytacja tej posesji (kto pokryje koszty komornika? czy gmina ma odpowiednią liczbę lokali komunalnych)

Innym rozwiązaniem jest sąd (ale czy nasze biedne sądy staną na wysokości i będą orzekać bez zawiasów,nie powodując ogólnej demoralizacji ?)

A może Gmina zaufa naszej postawie obywatelskiej i opłaty adienckie poniesie ten kto będzie chciał.

Zakładam, że czasy zamordyzmu dawno minęły.


PS
W powyższej sprawie istnieje naprawdę proste i skuteczne rozwiazanie. Niech Gmina buduje tylko tam gdzie ludzie będą partycypować w kosztach (ta sama opłata co adiencka tylko płatna przed i bez przymusu). Np jeśli dwie ulice: Pogodna
i Jesionowa mają kosztować po 300 tys i tylko mieszkańcy Jesionowej zechcą dorzucić 100tys to Gmina buduje Jesionową.
Ogólnie ten sytem już trochę działa.
I tak dalej.
Efekt ogólnie ten sam tylko poczucie obywatelskie bardziej amerykańskie a mniej Pónocno - Koreańskie.
Pozdr
robertr
 
Posty: 164
Dołączył(a): 6 lis 2006, o 13:03
Lokalizacja: Chotomów

Postprzez szumski » 1 lut 2008, o 18:30

Jak licytacja? Rzeczoznawca ocenia, że wartość Twojej nieruchomości wzrosła nawet o 10 000. W normalnych białych gminach stawka to 18 - max 22%. Robimy 20% to daje 2000 rozłożone na dwa lata - płacisz 90 zł miesięcznie. Masz kostkę a gmina ma kasę na następne inwestycje. Bez opłaty i tak Ty ponosisz koszt kostki pod cudzą bramą bez szans na kostkę pod swoją.

Bez przesady i bez straszenia publiki, 90 PLN to niecała dniówka na budowie chłopaka po gimnazjum. Pozdr.

Przepraszam bardzo opłata może być rozłożona nawet na 10 lat
szumski
Kłusownik kołtuństwa
 
Posty: 4874
Dołączył(a): 29 sie 2006, o 06:21

Następna strona

Powrót do Polityczne dysputy...Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron