Polemika Platformy Obywatelskiej RP z Alternatywą

12 listopada to termin wyborów samorządowych,tego dnia wybierzemy 15 radnych i wójta gminy.

Debata dotyczy wyborów i kandydatów z punktu widzenia ich przydatności do pełnienia przyszłej funkcji (czyli ich predyspozycji, osiągnięć i wpadek jakie mieli).

Postprzez Krzysztof J » 2 lis 2006, o 08:06

he, he, dzieki panie Kazimierzu, wielkie dzieki
juz prawie uwierzylem ze nadaje sie na wojta, ale pan na szczescie przywrocil mi trzezwy osad rzeczywistosci

a poza tym to ja juz sie zaczynam domyslac kto sie kryje pod szumiacym nickiem

pozdro
Krzysztof J

Postprzez szumski » 2 lis 2006, o 08:20

Łooo Jezu trudno dać więcej wskazówek, żeby pozwolić się zidentyfikować co do twarzy bo moje nazwisko i tak nic nikomu nie mówi. Pozdr.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez PiVi » 2 lis 2006, o 08:38

Zawsze mozemy zabawic sie w Sherlocka...

Firma.. budowlana... zatrudnienie kiedys gdzies pisal Kazek o 120 osobach
i budowanej fabryce Ferrero.
Takie zatrudnienie w firmie budowlanej wskazuje na roboty grzebane = ziemne.
Przy konstrukcjach stalowych czy lekkiej obudowie nie spotkalem
takiego zatrudnienia- jest ono takze zbyt duze na firme typowo posadzkowa.
Hydraulika ? Takze zbyt duzo "gentelmenow" w firmie.
Wiec jesli odrzucimy kontrukcje, nastepnie obudowy (dachy i sciany), kolejno specjalizacje w posadzkach, czy hydraulike zostaja nam....
roboty ziemne-brukarskie.
I teraz wystarczy jedynie zidentyfikowac taka firme w Chotomowie.
Sam wiem o jednej :) Ale to moje zgadywanki.
Nie pasuje mi tutaj tylko jeden szczegol...

I koniec off-topika :)

PiVi

P.S.

Dobra... skladam samokrytyke.
Trop chybiony, wlasnie wszystko rozbilo sie o ten niepasujacy szczegol
ktory okazal sie nie takim malym szczegolem... i o to ze probowalem
spojrzec na to przez pryzmat naszych Chotomowskich warunkow....

Kolejne punkty dla Kazka Szumskiego.

PiVi.
TAKIE SA MOJE ZASADY!
Jesli sie Wam nie podobaja mam tez inne...
Obrazek
PiVi
Site Admin

Postprzez Mariusz Grzybek » 2 lis 2006, o 20:13

Przeniesiona odpowiedź Danuty Siedleckiej z forum mieszkańców Chotomowa i Dąbrowy.

"Oto odpowiedź dla Pana Krzysztofa z PO i innych na uwagi do kandydatów Alternatywy dla Chotomowa.

Wszystko co robiliśmy są to nasze wspólne zasługi. Od początku działamy razem: Maria Wilczopolska, Danuta Siedlecka, Marek Sribniak, Mariusz Grzybek z dodatkowym wsparciem innych. Nie "dzielimy włosa na czworo", bo działania wszystkich są równoważne. Nie jesteśmy indywidualistami, owszem mamy dość silne osobowośći, ale doskonale pracujemy w grupie. I TĘ UMIEJĘTNOŚĆ WSPÓLNEJ PRACY BEZ PUNKTOWANIA KTO? CO? CHCĄ I BĘDĄ POTRFILI PRZEŁOZYĆ NASI KANDYDACI NA PRACĘ W RADZIE GMINY. Bo przecież na tym polega ta praca!
Podobno "tylko winny się tłumaczy", więc nie powinniśmy odpowiadać, ale ponieważ nie mamy czego się wstydzić i jest to "tylko rzeczowe pytanie"...
Wywołani do tablicy:

Mariusz Grzybek - jest doskonałym organizatorem naszych strategicznych celów, które realizuje i pilotuje z wytrwałością. Mam nadzieję, że w ramach lustracji nie musi przedstawiać wszelkiej korespondencji, mailingu, bilingów. Może wystarczy rzut oka na jego posty, co jest tylko skromną próbką. Zresztą zainteresowanie PO jego osobą i intensywne zabiegi aby kandydował z listy PO z pozycji nr 1, świadczą o jego silnej osobowości i pozycji w Chotomowie (nie tylko na Osiedlu Pogodne). Sami to Państwo przecież zauważyliście ?

Wiesław Sawicki - zamieszkał pózniej niż my, więc i później włączył się do pracy. Ale jest w Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia HUMANUS, które na początek reprezentuje naszych mieszkańców w programie Leader+, brał udział w programie Przejrzysta Polska. O Chotomowie "się nie zająknął" mówiąc o swoim doświadczeniu zawodowym i rozumiem, że u niego to wada, za to u Państwa kandydatów prezentacja doświadczenia - bez słowa o Chotomowie - to zaleta?

Wiktor Wekselberg jest za zagranicą. Dlatego zapraszamy na spotkanie z ALTERNATYWĄ DLA CHOTOMOWA w pełnym składzie w Domu Strażaka - 4 listopada i przy ognisku na Osiedu Eko - 5 listopada. Wielu innych kandydatów było nieobecnych na zebraniu wiejskim, ale tylko nasz jest na cenzurowanym...

Grzegorz Brzozowicz i ja (wraz z innymi) jesteśmy członkami Komitetu Wyborczego. Naszym przywilejem i obowiązkiem jest promowanie naszych kandydatów. Państwo macie w tej roli szyld PO. Szyldem naszych kandydatów Alternatywy są mieszkańcy Chotomowa, którzy tak jak my pragną szybkich zmian bez uwikłamia w politykę. Grzegorz już od wiosny, niejednokrotnie, zagrzewał do udziału w wyborach i deklarował swoją aktywność, a ponieważ my na deklaracjach nie kończymy, robi to w sposób absolutnie uprawniony dalej.

Żaden z kandydatów ALTERNATYWY DLA CHOTOMOWA nie potrzebuje zastępstwa w kontaktach z ludźmi i tym bardziej w pracy! (co Państwo sugerujecie)

Nie wywołuję imiennie Państwa kandydatów do bezsensownych targów na "zasługi", pod tym względem zdecydowanie się różnimy.

ALTERNATYWA DLA CHOTOMOWA, jak Państwo wiecie, ma swoich kandydatów, którzy posiadają rzeczywisty dorobek pracy na rzecz społeczności. Prezentują też spokojny, niekonfliktowy sposób działania, umiejętność wspólnej pracy, zorganizowanie społeczności lokalnej mieszkańców przy jednoczesnej współpracy z Gminą i różnymi instytucjami... "

To wyborcy już wkrótce zdecydują czy ich przekonaliśmy.

ALTERNATYWA DLA CHOTOMOWA - LISTA NR 32

Danuta Siedlecka
Mariusz Grzybek

Postprzez Mariusz Grzybek » 2 lis 2006, o 20:16

Odpowiedź dla PO dotycząca programu Alternatywy dla Chotomowa.

CELE ALTERNATYWY DLA CHOTOMOWA

Piękna wizja i piękny program PO jak i prezentowane programy innych Komitetów. Jest to sympatyczny koncert życzeń. Oczywiście my życzenia i marzenia mamy podobne, bo jakże by inaczej.
Dlatego spróbujemy wskazać nasze, inne akcenty, mam nadzieję konkretniejsze.

1. Oświata

Oczywiście budowa i rozbudowa obiektów sportowych i oświatowych. Ale przede wszystkim chcemy położyć nacisk na poprawę jakości kształcenia, aby rodzice nie musieli zastanawiać się nad wyborem szkoły dla swoich dzieci. Przez wprowadzenie swoich radnych z Alterntywy dla Chotomowa chcemy mieć realny wpływ na poziom nauki poprzez wprowadzenie systemu motywacyjnego dla najlepszych nauczycieli, zwiększenie ich pensji, dodatkowe nagrody za realizację celów jak również finansowanie róznych dodatkowych zajęć. My uważamy, że jakość kształcenia - to priorytet !

2. Środowisko

Dokończenie procesu przejęcia przez gminę gospodarki odpadami w ramach rozpoczętej wspólpracy z sąsiednimi gminami.
Współpraca z Nadleśnictwem w utrzymaniu czystości w lasach (a nie przejecie przez Gminę tego obowiązku) poprzez wsparcie działalności służb leśnych i egzekwowannie realizacji programu odbioru śmieci.

3. Infrastruktura

Kontynuacja rozpoczętych inwestycji:
- I etap budowy obwodnicy i rozpoczęcie II etapu (Jabłonna - Chotomów do Nowodworskiej)
- drogi główne np. w Chotomowie ciąg ulic od Partyzantów (Jasna) do Osiedla Eko (Promienna) co skutecznie odciąży ulice Bagienną i Żeligowskiego (z przyległaściami) itp.
Szybkie przygotowanie racjonalnego planu budowy kolejnych dróg w gminie, według natężenia ruchu i w korelacji z innymi pracami oraz jego sukcesywna realizacja.
Kanalizacja i wodociągi w gminie: chcielibyśmy 100%, ale ponieważ to bajka więc naprawdę tyle na ile tylko będzie to możliwe przy zastosowaniu różnych metod i środków.
- odstąpienie od planu budowy Trasy Mostowej przez środek Chotomowa, a połączenie II etapu obwodnicy Jablonny z mostem w Łomiankach.

4. Bezpieczeństwo

Kontynuowanie wspólpracy z Policją i okresowe kierowanie zwiększonych patroli w zmieniające się rejony gminy.
Będziemy występować o powstanie posterunku Policji w Chotomowie i zwiększenie bezpieczeństwa w placówkach oświatowych.

5. Sport, kultura, aktywność społeczna

Oczywście wspieranie coraz lepiej działających Gminnych Ośrodków Kultury, co jest w ogromnej mierze zasługą ludzi tam działających.
Promowanie osiągnięć mieszkańców gminy (sztuka, sport - jest ich wielu).

Aktywizacja wielu ogólnie znanych i popularnych mieszkańców na rzecz promocji naszej miejscowości i naszej Gminy.

6. Dochody gminy - pozyskiwanie środków pozabudżetowych

Podatki lokalne: zwiększenie wpływów przez szerszą informację wśród mieszkańców
Wspieranie lokalnej aktywności gospodarczej-formalności, wspieranie udziału mieszkańców w programach pomocowych np. Leader+

Fundusze unijne - pozyskiwanie środków zewnętrznych i ich wykorzystanie w 100%, ponieważ jak wynika ze statystyk jest to większy problem niż samo pozyskanie środków (do których zrobiliśmy już pierwszy krok poprzez nasz społeczny udział w Strategii Rozwoju Gminy i WPI).
Dokończenie prac nad planami zagospodarowania gminy co ułatwi osiedlanie się, rozwijanie działalności gospodarczej i inwestycji strukturalnych w naszej Gminie.

7. Relacja mieszkańcy - urząd

Kontynuowanie działań ułatwiających szerszy dostęp mieszkańców do informacji o pracach Urzędu Gminy. Rozbudowa portala internetowego Gminy w celu ułatwienia obsługi klienta "na odległość".

Dyscplinowanie pracy urzędników i konsekwentne rozliczanie ich z jej efektów w systemie zadaniowym i motywacyjnym.
Chcemy wprowadzić uzgadnianie przez Gminę z zorganizowanymi społecznościami loklanymi projektów przeznaczonych do realizacji (np. infrastruktury drogowej, oświetlenia itd.) Płacąc podatki, oczekujemy takiej infrastruktury, która będzie nam odpowiadała, a nie urzędnikom w Gminie.

Kandydaci ALTERNATYWY DLA CHOTOMOWA starają się wyróżnić spośród innych swoim sposobem działania, świeżym spojrzeniem na wiele spraw w naszej Gminie.
Mają doświadczenie i umiejętności we wspólpracy z mieszkańcami. Potrafią działać w grupie co udowodnili. Myślę, że taka postawa wyraźnie wskazuje, że Rada Gminy z nimi w składzie poświęcałaby więcej czasu na pracę niż na jałowe osobiste dyskusje.

A motto ALTERNATYWY DLA CHOTOMOWA jest proste: PRACUJEMY, PRACUJEMY I STARAMY SIĘ OSIĄGNĄĆ JAK NAJLEPSZE EFEKTY, JAK NAJBLIŻEJ MARZEŃ!

ALTERNATYWA DLA CHOTOMOWA LISTA NR 32

Mariusz GRZYBEK, Wiesław SAWICKI, Wiktor WEKSELBERG i członkowie Komitetu Wyborczego
Mariusz Grzybek

Postprzez Krzysztof J » 2 lis 2006, o 20:50

Syyaowni Panstwo

Bardzo sie ciesze, ze dzieki zaprezentowaniu na tym forum nasyego programu i strategii rozwoju gminy, po dwoch dniach przygotowaliscie Panstwo wlasny program.

Jest on w znacznej mierze zbiezny z tym co zaproponowala wyborcom Platforma Obywatelska. Dlatego z wielkim optymizmem patrze w przyszlosc i jestem przekonany ze po wyborach ewentualnie wybrani do rady nasi kandydaci oraz ewentualnie wybrani do rady przedstawiciele osiedla pogodnego znajda wspolny jezyk i wspolnie zadbaja o szybki rozwoj naszej gminy i naszej miejscowosci.

Pamietajcie tylko Panstwo ze sporo tematow ktore poruszyliscie jest rozstrzyganych ponad gmina, na szcyeblu powiatu, wojewodztwa czy nawet kraju (np. most Lomianki-Jablonna i trasa mostowa). Dlatego wazne jest aby radni naszej gminy mogli skutecznie na tych ponadgminnych poziomach pilnowac naszych lokalnych gminnych interesow.
Krzysztof J

Postprzez szumski » 2 lis 2006, o 20:59

Krzysiu wczorajszy jesteś, że w klawiaturę nie trafiasz. Przyznaj mi się po koleżeńsku w parlamencie UE i w ONZ to kogo z kompanów zabunkrowałeś? Pozdr.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Tommy » 2 lis 2006, o 21:50

A mnie się Panowie z Alternatywy podobają i perspektywa porozumiewania się z Nimi wydaje mi się bardzo korzystna. Demokracja to demokracja, ludzie zagłosują jak zagłosują. Ja ich będę przekonywał do głosowania na osoby z grona naszego Koła, ale jeśli w przyszłości tacy ludzie będą kandydowali ze wszystkich okręgów, to sobie siądę wygodnie w kapciach przed komputerem i spokojny o przyszłość będę sobie klepać w klawisze na forum. Bardzo bym chciał, aby byli mocno zaraźliwi i rozprzestrzenili chęć działania na całą gminę.

Na razie jednak bronię swojej filozofii - jak działać to skutecznie. A skuteczność to możliwość osiągnięcia większości. Takie działania jak w dużej polityce (Twinsy + dwa ciała w jednym?!) wywołują u mnie torsje i nie będzie dobrze jak będzie trzeba się dogadać z kimś ze starego układu.

Patrząc na energię, jaką wkładają w wybory nowi mieszkańcy jestem spokojny o te za cztery lata, do tego czasu wszystko powinno być pięknie zorganizowane i osoby bez przygotowania, odpowiednich kwalifikacji, czy przypadkowe, nie będą miały żadnych szans – to pokazują działania Alternatywy. Jednak na razie trzech facetów nic w radzie gminy nie zmieni. Tam jest potrzeby huragan, który wywieje wszystkie pajęczyny.
Tommy

Postprzez Krzysztof J » 2 lis 2006, o 22:02

@szumski

troche nie spalem bo dzieci dawaly czadu :(

odbieram to pytanko jako wyraz uznania? 8)
ano
postanowilem sobie i obiecalem zonie, ze bede pozytywnie nastawiony do swiata, ludzi i zwierzat

wszak po wyborach nadal tu wszyscy bedziemy mieszkac i sie spotykac w szkole, kosciele i na ulicach
:D
pozdro
Krzysztof J

Leader+

Postprzez szpak » 2 lis 2006, o 22:43

@post Mariusz Grzybek
Ciesze sie, ze idea Leader+ pojawila sie w Twoim mailu i to az dwa razy - swiadczy to o fakcie, ze coraz wiecej osob zaczyna czuc Leadera. W chwili obecnej wniosek, ktory napisalem wraz z Magda z Serocka czeka na opinie merytoryczna i ... jak wszystko pojdzie w porzadku Lokalna Grupa Dzialania - ruszy z kopyta.:)
Dla zainteresowanych programem moge podrzucic wiecej szczegolow z naszego wniosku - co bedzie finansowane z wnioskowanych 500 tys. zl i jakie efekty zamierzamy leaderem osiagnac. Albo jak Eliza pozwoli napisze o tym w jakims numerze "Dookola"
pozdrawiam
Paweł
szpak
Radny Powiatu

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wybory samorządowe 2006 (debata)