JAK UCHRONIĆ DZIECKO PRZED PRANIEM MÓZGU?

O naszej lokalnej gazecie

Re: JAK UCHRONIĆ DZIECKO PRZED PRANIEM MÓZGU?

Postprzez Jendrula » 1 paź 2012, o 19:25

Poziom elokwencji naszych dyrektorów szkół niestety wysoki nie jest i nawet nie wiedzą iż niektóre przejęzyczenia mogą naruszać czyjeś prawa. Z reguły do uczestnictwa w "życiu religijnym zmuszają ci co za komuny śgigali by na pochody pierwszomajow chodzić. Taki gatunek ludzi zwany w Janosiku przez Pyzdrę "gnidami dworskimi". Tu trzeba postawić sprawę jasno- Moje dziecko nie będzie uczestniczyć w religijnych uroczystościach. Od tej deklaracji zależy czy Dyrektor zauważ wreszcie że oprócz dzieci chrześcijańskich mogą być innowiercy lub ateiści, ktorzy nie musza chodzić na msze i procesje.
A wracając do prania mózgów naszych dzieci czy nie zauważyliście iż media masowo wpływają na umysły dzieci promując przez 24h na wszelkie możliwe sposoby pogoń za dobrami materialnymi (nowy rower, nowy Iphone, laptop, tablet, buty NIKE itp)oraz propagują sex na każdym kroku(w tym okładki zeszytów szkolnych dla podstawówek) oraz dodatkowo gry komputerowe pełne przemocy? Czy to nie bardziej niebezpieczne od propagowania wzorców religijnych?
Haec Sybillae foliis obscuriora- to mniej zrozumiałe od wyroczni Sybilli
Jendrula

Postprzez Robi » 1 paź 2012, o 19:40

Zgadzam się z tym że media są najgorsze dla dzieci (nie tylko), ale ostatnio na mszy był redaktor tygodnika Idziemy i mówił właśnie to samo co Jędrula wyżej - jeśli chodzi o media.

A jeśli chodzi o msze i procesje, to przynajmniej w Chotomowie nie spotkałem się z nakazami itp, przynajmniej u moich dzieci nie zauważyłem tego (panuje raczej dowolność).
Inna sprawa jaka mnie zastanawia to podejście niektórych rodziców np do 1 komunii świętej, narzekania rodziców że na msze trzeba chodzić, dzieci muszą ziarna zbierać, egzamin itd. Niestety nadal funkcjonuje podejście mierny ale wier.., albo co inni powiedzą ( w Warszawie już tak na to nie patrzą) ale może to wynika z naszej "wioski", że większość się zna.
Robi

Postprzez Jendrula » 2 paź 2012, o 08:23

Idziemy to pismo koscielne, więc chyba dobrze jak mówią o sprawach duchowych a nie tylko o spisku smoleńskim.
Marketing handlowy +tzw. lokowanie produktów w filmach i programach telewizyjnych. Dziewczyunki chą mieć szpilki takie jak ma Mucha w M ja Miłość a chłopacy takie bryczki ja główny bohater Brzyduli. Poza tym chcą jeść sushi +MCDonald+sieciową kawę pić za Quuuuuuuu......ie pieniądze (kubek plastikowy,parę gram słabej kawy i rozwodnione parą mleko). Wyścig w szkole kto ma lepszego tableta, kompa i laptopa albo mocniejszego quada. I wszystko to musisz mieć natychmiast! To dopiero pranie mózgu a TON się przejmuje iż nierozgarnięty dyrektor coś mówi o mszy na rozpoczecie roku. Naprawdę to najważniejszy problem w "praniu mózgów" naszych dzieci? Bardziej bym sie przejmował iż program matematyki, fizyki i j.polskiego jest zacofany archaiczny i zatrzymał się na poziomie lat 70-tych i że pakujemy niepotrzebną przestarzała wiedzę. :01:
Jendrula

Postprzez Robi » 2 paź 2012, o 10:44

Tylko to pranie mózgu to nie jest wina szkoły i katechezy zwłaszcza.
Bo kto kupuje te wypasione sprzęty swoim dzieciom, oby tylko dały spokój, a za złe wyniki to pretensje do nauczyciela (bo do swojego dziecka nie można - bezstresowe wychowanie). A jeśli nauczyciel za dużo wymaga to też źle bo dziecko będzie miało za niską średnią, pęd do średniej (nie do wiedzy) zaczyna się w szkole (i nie ma się co dziwić że później w pracy ma chore wymagania i pęd ku karierze).
Robi

Postprzez Jendrula » 2 paź 2012, o 12:00

Prawdopodobnie to i rodzice już mają wyprane mózgi....Zresztą koneserzy z poziomu VIP również bo jak dać im wino bez etykiet do testowania to często oceniają jak srednie i dobra te wina z półek w supermarketach a jako słabe oceniają markowe. Podobnie jest z GEJFonem (IPhone5) który w Polsce jest dostępny w takiej cenie iż opłaca się polecieć po niego do Londynu(Ale z Modlina!) i jeszcze na łyskacza zostanie i na rybę z frytkami.Ale jak bachory płaczą iż nie mają najnowszego Iphona to duża część rodziców kupuje drogi gadżet nie będący ani porządnym smartfonem ani porządnym telefonem.To jeden za skutków prania mózgów w TV. Aż się chce powiedzieć do nich BEEE BEE BEE i podarować stylowy designerski dzwoneczek na szyję
Jendrula

Postprzez ton » 2 paź 2012, o 13:17

Panowie, nie twierdzę, że otaczający świat jest doskonały, ale nie musimy zgadzać się na wszystko. Telewizor mogę wyłączyć dziecku lub wpłynąć na kanały jakie ogląda. W przypadku szkoły jest znacznie gorzej, bo to co się tam dzieje nie zależy ode mnie.

Jendrula - większość ludzi ma problem ze zrozumieniem materiału z matematyki i fizyki z XVII wieku, a Ty chciałbyś uczyć dzieci nowości z zeszłego stulecia?
ton

Postprzez Jendrula » 3 paź 2012, o 08:51

To cie nie rozumiem, mamy uczyć ich jakiś muzealiów. Nie rozumieją bo tak im wygodniej, jak dostaną po D to szybko zrozumieją. akurat te XVIIw zasady matematyki i fizyki są w miare uniwersalne i warto je przyswoić. Może wprowadzić lekcje logiki?
Co do wpływu- to poza szkołą masz 100%wpływ na dziecko a jak zapiszesz do szkoły społecznej to w ramach rady programowej masz wpływ na wiele, oczywiście wszystkie dzieciaki muszą reż robić minima programowe narzucone przez MEN a to już katastrofa bo te programy pisze nauczycielski beton rodem z PRLu.
Jendrula

Postprzez ton » 3 paź 2012, o 12:16

W XVII wymyślono rachunek całkowy i różniczkowy, prawo powszechnego ciążenia, prawa ruchu (oczywiście nie tylko to). Ile osób jest w stanie sobie z tym poradzić? Nawet na profilu mat-fiz w liceum miałbyś problem znaleźć osoby, które dobrze sobie z tym radzą. I jeszcze jedno, dlaczego to ja mam zmieniać dziecku szkołę, a nie nauczyciele i dyrekcja mają dostosować się do istniejącego prawa?
ton

Postprzez Jendrula » 3 paź 2012, o 14:37

cHODZI O TO IŻ PAŃSTWOWE SZKOŁY REALIZUJĄ WYŁĄCZNIE MINIMUM PROGRAMOWE A ZMIANY PROGRAMU I WPROWADZENIA POTRZEBNYCH RZECZY NIE ZROBIONO PRZEZ OSTATNIE 25 LAT WIĘCTYLKO ZMIENIAJĄC SZKOŁE MOŻESZ POMÓC DZIECKU ALE MASZ 100% W KONCTU TO TY PLACISZ NAUCZYCIELOM I SZKOLE WIEC POWINNI UCZYC TEGO CO ZYCZA SOBIE RODZICE. TAK NIESTETY JEST TYLKO W NIKTORYCH SZKOLACH PRYWATNYCH. POLECIC MOGE SZKOLE STO NA BIALOLECE NA UL. DZIATWY (KLASYKOW)
Jendrula

Postprzez ton » 3 paź 2012, o 15:20

Niestety finansowo nie jest to dla mnie do przeskoczenia. Aż się prosi o realizację postulatu bonów edukacyjnych, tak aby rodzice sami mogli decydować gdzie trafią ich pieniądze...
ton

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dookoła Nas